informace o obci

• žije zde cca 140 obyvatel
  • klidná místní část oblklopená lesy, na konci Savína podél Savínského potoka se nachází chatová osada
  • kaplička se zvoničkou (zvoní v 6 hod., ve 12 hod. a klekání v 19 hod., zvoněním oznamuje např. i květnové církevní obřady v kapličce či úmrtí obyvatel Savína)
  • kulturní dům – společenský sál, knihovna s veřejným internetem (otevřeno ve čt. 16 – 19 hod.).
  • volnočasový areál za kulturním domem – dětské hřiště s herními prvky, sportovní hřiště s umělým povrchem na volejbal, nohejbal , místo na posezení  s nádherným výhledem na Litovel.
  • turistická ubytovna s přilehlým hřištěm
  • památník obětem světových válek
  • hasičská nádrž – v zimě využívaná jako kluziště
  • aktivní činnost SDH Savín – požární sport (muži, veteráni) a společenské dění v Savíně
  • hasičský areál u rybníky místo konání akcí (stavění, kácení máje, hasičských soutěží atd.)
  • výletiště na Pindě (v nájmu SDH Savín), cca 1 km od Savína u silnice II/373 na Litovel, místo konání tanečních zábav